EN 10216-P235GH (1.0345) TC2
Furnizor de tuburi din oțel carbon 1.0345 în China
Țevi din oțel aliat fără sudură EN10216-2 TC2 P235GH 1.0345 pentru caldieră, cazan
tt1
Țevi EN 10216-2 P235gh produse de Womic Steelsunt utilizate pe scară largă în aplicații cu temperaturi ridicate, cum ar fi petrolul și gazele, schimbătoarele de căldură și vasele sub presiune. Oțelul P235gh Tc2, conform EN 10216-2, este un material din oțel aliat cu carbon, normalizat. Compoziția materialului permite obținerea unor proprietăți mecanice mai ridicate. Dimensiunile țevilor conform EN 10216-2 variază de la 10,2 mm la 711 mm în diametre exterioare. Grosimile pereților țevilor variază de la 1,6 mm la 100 mm. Programele variază de la sch5 la XXS. Grosimile pereților mai mari sunt disponibile și în funcție de cerințele clienților. Țeava de oțel P235gh produsă de Womic Steel conține carbon, siliciu, mangan, fosfor, sulf, molibden, nichel, crom și cupru. Materialul de oțel P235gh din Womic STEEL are o rezistență minimă la curgere de 360 ​​MPa și o rezistență minimă la tracțiune de 500 MPa. Materialul EN 10216-2 are multe clase diferite, cu rezistențe la curgere cuprinse între 300 MPa și 630 MPa și rezistențe minime la tracțiune cuprinse între 40 MPa și 830 MPa. Țevile fără sudură din oțel aliat P235gh, clasa EN 10216-2, produse de Womic Steel, pot fi de diferite tipuri, cum ar fi tuburi capilare, tuburi schimbătoare de căldură, tuburi trase la rece, tuburi laminate la cald și așa mai departe. Producția produselor se poate face prin procedee fără sudură sau sudate. Există clase echivalente EN 10216-2 P265gh care pot fi utilizate în locul materialului. În funcție de cerințe și de eficiența costurilor, se pot utiliza și materiale echivalente. Tubul P235gh Tc1, clasa EN 10216-2, este utilizat în industria petrolului și gazelor, în cazane, schimbătoare de căldură, în generarea de energie electrică și în alte aplicații la temperaturi ridicate și presiuni ridicate.