Țeavă de oțel ASTM A252 GR.1 ERW – Piloți economici din țeavă de oțel pentru aplicații ușoare de fundație

Scurtă descriere:

Womic Steel furnizează țevi din oțel ASTM A252 GR.1 ERW de înaltă calitate pentru aplicații de fundații ușoare și piloni superficiali. Pilotul din țeavă A252 GR.1 este utilizat pe scară largă pentru fundații de clădiri ușoare, ziduri de sprijin, stâlpi de semnalizare și proiecte de piloni superficiali. Diametrul exterior este de la 219 mm la 660 mm (8″ la 26″), grosimea peretelui este de la 6,0 mm la 12,7 mm, lungimea este de până la 18 m. Sunt disponibile certificat de laminare, test hidrostatic, test cu ultrasunete, capăt teșit. Preț competitiv și livrare rapidă.

Dimensiunea piloților de oțel ERW:Diametru exterior: 219 mm - 660 mm (8 "- 26"), Grosime perete: 6,0 mm - 12,7 mm, Lungime: 6 m, 12 m sau după cum este necesar

Standard și calitate a țevii pentru pilotări:ASTM A252 GR.1; Disponibil și GR.2, GR.3

Utilizarea țevilor de piling:Fundație pentru clădiri ușoare, piloni superficiali, zid de sprijin, fundație pentru stâlpi de semnalizare, fundație pentru stâlpi de gard, structură agricolă, fundație temporară, fundație pentru instalații industriale ușoare

Womic SteelOferim prețuri competitive și de înaltă calitate pentru piloți de țevi din oțel ASTM A252 GR.1, țevi pentru piloți ERW și fitinguri pentru țevi. Certificat de laminare, test hidrostatic, UT, capete teșite disponibile. Furnizare directă din fabrică pentru proiecte de construcții din întreaga lume.


Detalii produs

Etichete de produs

1. Womic Steel: Capacități de producție și puterea companiei

Womic Steel Group este un producător de top și exportator global, cu peste 20 de ani de experiență în producerea de produse tubulare din oțel carbon, aliaj și oțel inoxidabil. Facilitatea noastră de producție de țevi ERW de ultimă generație se întinde pe o capacitate de producție cuprinzătoare de peste 15.000 de tone pe lună pentru țevi de oțel sudate prin rezistență electrică.

Interval de dimensiuni de producție pentru țeava ASTM A252 GR.1 ERW:Diametru exterior de la 219 mm la 660 mm (de la 8 inch la 26 inch) cu grosimea peretelui de la 6,0 mm la 12,7 mm. Lungimi aleatorii simple de 6 m, lungimi aleatorii duble de 12 m sau lungimi personalizate, după cum este necesar.

Certificări de calitate și conformitate cu reglementările:

Certificat ISO 9001:2015:Sistem de management al calității care asigură o calitate constantă a produselor.

Conformitate cu ASTM A252:Respectare deplină a specificațiilor standard ASTM A252 pentru piloți din țevi de oțel sudate și fără sudură.

Certificare EN 10204 3.2:Certificat de inspecție 3.2 validat de TÜV, LR, BV sau SGS.

Aprobări de inspecție de către terți (TPI):Produse aprobate de SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.

Recunoaștere globală:Furnizor de încredere pentru companiile de construcții și antreprenorii de fundații care deservesc peste 80 de țări.

2. Țeavă de oțel ASTM A252 GR.1 ERW: Compoziția materialului și caracteristicile de performanță

ASTM A252 GR.1 este gradul cu cea mai mică rezistență din seria de țevi pentru piloți A252, oferind cea mai economică opțiune pentru aplicații ușoare pentru fundații. Gradul 1 oferă o rezistență adecvată pentru piloți superficiali unde nu este necesară o capacitate mare de încărcare.

Comparativ cu GR.2 (randament de 240 MPa) și GR.3 (randament de 345 MPa), GR.1 oferă o rezistență mai mică, dar la un preț mai competitiv. Acest lucru face ca GR.1 să fie alegerea preferată pentru fundațiile clădirilor ușoare, stâlpii de semnalizare, stâlpii de gard și proiectele de fundații temporare.

Compoziția chimică a țevilor din oțel ASTM A252 GR.1 ERW (analiza cu oală de turnare, % din masă):

Element Cmax Mn max Pmax S maxim
GR.1 0,26 1,35 0,040 0,050

Proprietăți mecanice ale țevilor din oțel ASTM A252 GR.1 ERW (temperatura camerei):

Proprietate Cerința GR.1
Rezistență la curgere (min) 205 MPa (30.000 psi)
Rezistență la tracțiune (min) 345 MPa (50.000 psi)
Alungire (min. pentru calibru de 2") 20%

Comparație grad A252:

Grad Rezistență la curgere Rezistență la tracțiune Aplicație tipică
GR.1 205 MPa 345 MPa Fundație ușoară, piloni superficiali, stâlpi de semnalizare
GR.2 240 MPa 415 MPa Fundația generală a clădirii
GR.3 345 MPa 455 MPa Sarcină mare, fundație adâncă, marină

3. Interval dimensional și conformitate cu standardele pentru țevile de oțel ASTM A252 GR.1 ERW

Articol Specificații
Standard ASTM A252/A252M
Grad GR.1
Procesul de fabricație ERW / HFW
Intervalul diametrului exterior 219 mm – 660 mm (8" – 26")
Interval de grosime a peretelui 6,0 mm – 12,7 mm
Lungime 6m, 12m sau personalizat până la 18m
Finalizare finală Capăt simplu / Capăt teșit
Finisajul suprafeței Nefinisat / Uns / Acoperit cu negru

4. Dimensiuni și specificații disponibile - Țeavă de oțel ERW

NB

Dimensiune

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5.54

5.54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88,90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9.53

9.53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6”

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10”

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12”

323,85

9.53

3,96

4,57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14”

355,60

9.53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16”

406,40

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18”

457,20

9.53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20”

508,00

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22”

558,80

9.53

4,78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24”

609,60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9.53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Notă: Disponibilitatea grosimii peretelui poate varia în funcție de diametrul țevii și de capacitatea de fabricație. Dimensiuni personalizate în afara acestui interval sunt disponibile la cerere.

5. Standarde comune pentru țevile de oțel ERW fabricate de Womic Steel

Standard

Note regulate

Aplicație tipică

API 5L (Specificație pentru țevi de linie)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transport de petrol și gaze, conducte onshore/offshore
Țevi ASTM și țevi structurale    
ASTM A53 (Specificație pentru țevi din oțel, negre și imersate la cald, zincate, sudate și fără sudură) GR.A, GR.B Apă, gaz, abur, aer, aplicații structurale
ASTM A135 (Specificație pentru țevi de oțel sudate cu rezistență electrică) GR.A, GR.B Servicii de apă, gaze, abur și rafinărie
ASTM A252 (Specificație pentru piloți din țevi de oțel sudate și fără sudură) GR.1, GR.2, GR.3 Piloți de fundație, piloți marini, fundație de pod
ASTM A500 (Specificație pentru tuburi structurale din oțel carbon sudate și fără sudură, formate la rece) GR.A, GR.B, GR.C Tuburi structurale, cadre de clădiri, poduri
ASTM A501 (Specificație pentru tuburi structurale din oțel carbon sudate și fără sudură, formate la cald) GR.A, GR.B Aplicații structurale grele, coloane, ferme
Cazan și schimbător de căldură ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Specificație pentru țevi de cazane din oțel carbon și oțel carbon-mangan sudate cu rezistență electrică) Gradul A, C, D Tuburi de cazan, tuburi de supraîncălzitor
ASTM A214 (Specificație pentru schimbătoare de căldură și tuburi de condensare din oțel carbon sudate cu rezistență electrică) Schimbătoare de căldură, condensatoare
ASTM A250 (Specificație pentru tuburi de cazane și supraîncălzitoare din oțel feritic sudat cu rezistență electrică) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Cazan și supraîncălzitor de înaltă temperatură
ASTM A334 (Specificație pentru țevi din oțel carbon și aliat fără sudură și sudate pentru utilizare la temperatură joasă) GR.1, GR.3, GR.6 Serviciu criogenic la temperatură joasă
Standarde EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tuburi de oțel sudate pentru utilizare sub presiune - Tuburi din oțel nealiat cu proprietăți specificate la temperatura camerei) P235TR1, P265TR1 Recipiente sub presiune, tambure de cazane, conducte de înaltă presiune
EN 10217-2 (Tuburi de oțel sudate pentru utilizare sub presiune - Tuburi din oțel nealiat și aliat cu proprietăți specificate la temperaturi ridicate) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatură ridicată, tuburi de cazan, schimbătoare de căldură
EN 10219-1 (Secțiuni tubulare din oțel sudate, formate la rece, pentru scopuri structurale) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicații structurale, construcții de clădiri, poduri
EN 10210 (Secțiuni tubulare structurale finisate la cald din oțeluri nealiate și cu granulație fină) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Profile tubulare, fără sudură/formate la cald, pentru scopuri structurale, construcții de clădiri, poduri
EN 10025-2 (Produse laminate la cald din oțeluri structurale - Oțeluri structurale nealiate) S235JR, S275JR, S355JR, Construcții metalice generale, inginerie civilă
EN 10255 (Tuburi din oțel nealiat, adecvate pentru sudare și filetare) S195T, S235JRTH Sisteme de conducte filetate pentru apă, gaz, canalizare
EN 10305-2 (Tuburi de oțel pentru aplicații de precizie - Tuburi sudate trase la rece) E215, E235, E355 Aplicații de precizie, cilindri hidraulici
BS 1387 (Specificații pentru tuburi și tuburi din oțel cu filet și mufă) Clasa A, B, C Apă, gaz, abur, schele, țeavă filetată
DIN 2458 (Tuburi și fitinguri din oțel sudate - Condiții tehnice generale de livrare) St37.0, St44.0, St52.0 Tuburi de oțel sudate generale, aplicații structurale
ISO și alte standarde    
ISO 3183 (Industria petrolului și a gazelor naturale - Țevi de oțel pentru sisteme de transport prin conducte) L245, L290, L360, L415 Conducte de petrol și gaze (echivalent ISO cu API 5L)
ISO 65 (Tuburi de oțel pentru apă, gaz și canalizare - Tuburi filetate) Mediu, Greu Apă, gaz, canalizare, țeavă filetată
CSA G40.21 (Oțel de calitate structurală - standard canadian) 44W, 50W Aplicații structurale (Canada)
AS 1163 (Secțiuni tubulare din oțel structural - standard australian) C250, C350, C450 Profile tubulare structurale (Australia)
GOST 10706 (Țevi de oțel sudate pentru conducte și structuri - standard rusesc) St20, St35, St45 Conducte, aplicații structurale (Rusia)

Utilizare:Transportul de petrol și gaze, apă și canalizare, proiecte structurale, schele, fundații cu piloni, fluide de înaltă presiune, procesare chimică, generare de energie electrică, construcții, inginerie marină, tuburi de cazane, schimbătoare de căldură, supraîncălzitoare, condensatoare, servicii la temperatură joasă, aplicații de precizie, cilindri hidraulici, sisteme de țevi filetate

6. Procesul de fabricație - Țeavă de oțel ERW / HFW

Inspecția materiilor prime:Rulourile de oțel primite sunt verificate pentru compoziția chimică, proprietățile mecanice și calitatea suprafeței. Fiecărei rulouri i se atribuie un număr de căldură unic pentru trasabilitate completă.

Derulare și nivelare:Bobinele sunt derulate și nivelate pentru a aplatiza banda și a îndepărta setul de bobine, asigurând o planeitate uniformă pentru o formare consistentă.

Frezarea și tăierea muchiilor:Ambele margini ale benzii sunt frezate la o toleranță precisă de lățime (±0,5 mm), creând o suprafață curată și paralelă pentru formarea sudurii de înaltă calitate.

Formare la rece:Banda nivelată trece prin role de formare care o modelează treptat într-o carcasă tubulară cilindrică deschisă.

Sudare de înaltă frecvență (HFW/ERW):Curentul de înaltă frecvență (200-500 kHz) încălzește muchiile de îmbinare la temperatura de forjare (1.350-1.500 °C). Rolele de presare presează muchiile încălzite împreună, creând o sudură forjată fără material de adaos.

Îndepărtarea cordonului de sudură:Lamele de șlefuire cu carbură de aluminiu îndepărtează umezeala internă și externă cât timp sunt fierbinți, producând o suprafață netedă cu o armătură minimă a sudurii.

Dimensionare:Țeava sudată trece prin role de calibrare pentru a obține o toleranță precisă la diametrul exterior (±0,5% până la ±1,0%). Role suplimentare produc forme pătrate/dreptunghiulare, dacă este necesar.

Tratament termic (opțional):Normalizarea la 890-930°C poate fi aplicată pentru o ductilitate îmbunătățită sau o ameliorare a stresului, producând o microstructură uniformă de ferită-perlită.

Tăiere la lungime:Țeava este tăiată la lungimile specificate folosind ferăstraie de tăiat cu precizie de ±3 mm.

Testare nedistructivă:

Testare cu ultrasunete (UT):Inspecție 100% a sudurii și a corpului țevii pentru laminări, incluziuni și lipsă de fuziune.

● Testarea cu curenți turbionari (ET):Inspecție continuă a calității sudurii online.

Testare hidrostatică:Fiecare țeavă a fost testată la 95% din SMYS timp de minimum 10 secunde.

Finisare finală:Capete simple, capete teșite (30°-35° cu unghi de aterizare de 1,6 mm) sau capete filetate, conform specificațiilor clientului.

Inspecție finală și marcare:Inspecție vizuală, verificare dimensională (diametru exterior, greutate, lungime, liniaritate) și marcare permanentă conform standardului (grad, dimensiune, număr de căldură, producător).

12

7. Proceduri de control al calității și testare

Etapă Metoda de inspecție Scop
Materii prime Analiză chimică (spectrometru OES) Verificați conformitatea cu limitele de compoziție API 5L
Materii prime Testarea la tracțiune Verificați curgerea, rezistența la tracțiune, alungirea
În curs de desfășurare Inspecție dimensională (micrometre, șublere) Monitorizați diametrul exterior și greutatea în timpul formării și dimensionării
Zonă de sudură Testare cu ultrasunete (UT) - Online Detectarea discontinuităților sudurii, a lipsei de fuziune
Zonă de sudură Testarea curenților turbionari (ET) - Online Monitorizarea continuă a calității sudurii
Zonă de sudură Macro-examinare a sudurii Verificarea penetrării sudurii și a geometriei fuziunii
Țeavă finisată Testare hidrostatică (min. 10 sec la 95% SMYS) Verificați integritatea presiunii și etanșeitatea
Țeavă finisată Testare cu ultrasunete (UT) - Off-Line (Opțional) Inspecție laminară completă a corpului
Țeavă finisată Inspecția particulelor magnetice (MPI) Detectarea fisurilor superficiale (sudură și zone periculoase)
Țeavă finisată Test de impact Charpy cu crestătură în V Verificarea rezistenței la temperaturi scăzute (PSL2)
Țeavă finisată Test de duritate (HRC / HV10) Verificați limitele maxime de duritate (serviciu acru)
Țeavă finisată Test de îndoire ghidat (față și rădăcină) Verificarea ductilității și solidității sudurii
Țeavă finisată Test de aplatizare Verificarea ductilității și a solidității corpului țevii
Țeavă finisată Inspecție dimensională și vizuală Verificați diametrul exterior, greutatea, lungimea, liniaritatea și calitatea suprafeței
Țeavă finisată Verificarea marcajului Asigurați marcajul permanent conform API 5L

Teste suplimentare pentru PSL2 / Serviciu acru:

● Test HIC (fisurare indusă de hidrogen) conform NACE TM0284

● Test SSC (fisurare sub stres sulfuric) conform NACE TM0177 Metoda A

● Testare la impact CVN la -10°C, -20°C sau -46°C

● Verificare duritate (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 pentru rezistență la HIC)

Documentația calității:

● Certificat de testare la moară conform EN 10204 Tip 2.2, 3.1 sau 3.2

● Raport de testare hidrostatică (țeavă cu țeavă)

● Raport de inspecție UT / ET

Trasabilitate de la numărul de căldură până la țeava finită

8. Aplicații principale Țeavă de oțel ERW

Țevile ERW sunt componente esențiale în transportul petrolului și gazelor și în diverse aplicații industriale:

Transport de petrol și gaze:Conducte de lungă distanță, onshore și offshore, pentru țiței, gaze naturale și produse petroliere rafinate.

Transportul fluidelor la înaltă presiune:Linii de injecție a apei, sisteme de eliminare a apei produse și transfer de fluide la înaltă presiune în câmpuri petroliere și instalații de procesare.

Proiecte de conducte onshore:Linii de colectare transcontinentale, linii principale și conducte de distribuție în câmpurile de petrol și gaze.

Sisteme de conducte offshore:Conducte de curgere, coloane și conducte de export submarine pentru platforme offshore și completări submarine (cu opțiuni de PSL2 și servicii acide).

Medii de service acide:Conducte care transportă gaz acid umed (care conține H₂S) care necesită PSL2 cu cerințe suplimentare, inclusiv rezistența HIC și SSC conform standardelor NACE.

Transmiterea apei:Conducte de alimentare cu apă de diametru mare, sisteme de irigații și transport de apă brută pentru uz municipal și industrial.

Epurare a apelor uzate și a canalizării:Conducte de evacuare a efluenților, conducte ale stației de epurare și sisteme de manipulare a nămolului.

Aplicații structurale industriale:Rafturi, suporturi, elemente de fixare și componente structurale pentru țevi în rafinării, uzine petrochimice și instalații industriale.

Instalații de procesare a petrolului și gazelor:Conducte de flux, colectoare, distribuitoare și conducte de interconectare în instalații de procesare și stații de compresoare.

EPC și conducte pentru instalații:Conducte de proces și utilități în rafinării, uzine de procesare a gazelor, complexe chimice și instalații de producere a energiei electrice.

9. Ambalare și expediere

Țevile ERW sunt ambalate și expediate cu cea mai mare grijă pentru a asigura protecția lor în timpul transportului. Iată o descriere a procesului de ambalare și expediere:

Ambalaj:

Strat protector:Înainte de ambalare, țevile pot fi acoperite cu un strat subțire de ulei antirugină sau lac protector pentru a preveni coroziunea și oxidarea suprafeței în timpul depozitării și transportului. Finisajul brut este disponibil și pentru aplicarea imediată a stratului de acoperire la destinație.

Grupare:Țevile de dimensiuni și specificații similare sunt legate cu grijă în fascicule hexagonale sau dreptunghiulare. Acestea sunt fixate cu benzi de oțel (de obicei 3-5 benzi per fascicul) pentru a preveni mișcarea în interiorul fasciculului.

Capace de capăt:Capacele de capăt din plastic (PE sau PP) sunt plasate la ambele capete ale fiecărei țevi pentru a proteja capetele teșite, capetele netede și conexiunile filetate de deteriorarea prin impact, pătrunderea resturilor și umezeală.

Căptușeală și amortizare:Pentru comenzile premium de export, se pot utiliza materiale de umplutură, cum ar fi inele de spumă sau benzi de cauciuc, între straturile de țevi pentru a preveni abraziunea și deteriorarea stratului de acoperire în timpul manipulării.

Lăzi sau cutii din lemn:Pentru țevi cu pereți subțiri, tuburi de precizie sau comenzi cu acoperire premium, țevile pot fi ambalate în lăzi rezistente din lemn sau în cutii din placaj pentru a oferi o protecție sporită împotriva forțelor externe și a manipulării brutale.

Transport:

Mijloc de transport:Țevi transportate prin nave container (20ft/40ft), vrachiere sau transport feroviar, în funcție de destinație, volum și urgență. Transport aerian disponibil pentru transporturi de mostre sau expedieri critice în timp.

Containerizare:Comenzi mici și medii încărcate în containere maritime standard, protejând încărcătura de intemperii, umiditate și contaminanți externi în timpul transportului.

Încărcare nave vrac:Comenzi de volum mare (de obicei >200 de tone) încărcate direct în vrachiere. Grinzile de ridicare și barele de împrăștiere previn deteriorarea; dunajul și ancorarea fixează încărcătura împotriva mișcărilor mării.

Etichetare și documentație:Fiecare pachet este etichetat clar cu gradul, standardul, dimensiunile, numărul de căldură și instrucțiunile de manipulare. Documentația completă (factură comercială, listă de ambalare, conosament, certificat de origine, certificate de testare la fabrica de mărfuri) este pregătită pentru o vămuire fără probleme.

Fixare sigură:Legături fixate cu chingi de oțel, saci de dunaj sau contravântuiri din lemn pentru a preveni deplasarea, rostogolirea sau deteriorarea în timpul transportului.

Urmărire și asigurare:Numere de urmărire a containerelor furnizate pentru monitorizare în timp real. Asigurare maritimă de marfă (Toate Riscurile sau cu Avaria) disponibilă la cerere.

În concluzie, Womic Steel se asigură că toate țevile din oțel ERW sunt ambalate cu măsuri de protecție de vârf în industrie și expediate folosind metode de transport fiabile pentru a ajunge la destinație în condiții optime. Ambalarea și procedurile de expediere adecvate sunt esențiale pentru păstrarea integrității și calității produselor livrate.

13

10. Avantajele și întrebări frecvente despre Womic Steel

De ce să alegeți un parteneriat cu Womic Steel?

Ghișeu unic:Gamă completă, de la țevi API 5L ERW până la fitinguri OEM corespunzătoare (coturi, teuri, reducții, flanșe, capace) în clase de materiale compatibile, inclusiv oțel carbon, oțel aliat și oțel inoxidabil.

Conformitate tehnică:Certificate complete de testare la moară (EN 10204 Tip 2.2, 3.1 sau 3.2) furnizate cu fiecare livrare, detaliind compoziția chimică exactă, rezultatele testelor mecanice și rapoartele de examinare nedistructivă.

Servicii cu valoare adăugată:Teşire frontală (30°-35°), filetare și cuplare, instalare capace din plastic și acoperire anticorozivă (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxid, galvanizare) disponibile intern sau prin intermediul unor facilități partenere calificate.

Logistică competitivă:Parteneriatul strategic cu expeditori de mărfuri la nivel global asigură o încărcare optimizată a containerelor (maximizarea cantității per container) și transport maritim internațional eficient din punct de vedere al costurilor, cu timpi de tranzit fiabili.

Inventar și disponibilitate:Stocul extins de dimensiuni standard API 5L X52 (diametru exterior 2"-24", Schedule 10-80) asigură termene scurte de livrare și răspuns rapid la cerințele urgente ale proiectului. Dimensiuni personalizate produse la cerere, cu un timp de livrare tipic de 30-45 de zile.

Capacitatea de servire a surselor:Capacitate completă de a furniza țevi PSL2 cu testare HIC și SSC conform standardelor NACE pentru aplicații cu gaze acide. Duritate controlată la ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Alegeți Womic Steel Group ca partener de încredere pentru țevi de oțel API 5L X52 ERW de înaltă calitate și performanțe de livrare imbatabile. Vă așteptăm să ne contactați!

Site web: www.womicsteel.com

E-mail: sales@womicsteel.com

Tel/WhatsApp/WeChat:

Victor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Întrebări frecvente (FAQ)

Î: Care este diferența dintre ASTM A252 GR.1, GR.2 și GR.3?

R: GR.1 are cea mai mică rezistență (randament de 205 MPa) - cea mai economică, pentru fundații ușoare. GR.2 are un randament de 240 MPa - pentru fundații generale de clădiri (cea mai comună). GR.3 are un randament de 345 MPa - pentru sarcini grele și fundații adânci. Alegeți GR.1 pentru sarcini ușoare și piloți superficiali.

Î: Care este adâncimea maximă pentru piloni GR.1?

R: De obicei 10-15 metri (30-50 de picioare), în funcție de condițiile solului. Pentru piloni mai adânci, se recomandă GR.2 sau GR.3. GR.1 este cel mai potrivit pentru aplicații de fundații superficiale.

Î: Ce opțiuni de grosime a peretelui sunt disponibile pentru GR.1?

A: Gamă standard: 6,0 mm până la 12,7 mm. Grosimi uzuale: 6,0 mm, 8,0 mm, 10,0 mm, 12,7 mm. Pereți mai groși disponibili în clasele GR.2 sau GR.3.

Î: Pot fi sudate țevile GR.1 la fața locului pentru îmbinare?

R: Da. GR.1 oferă o bună sudabilitate. Folosiți electrozi E7018 sau sârmă ER70S-6. Preîncălzirea nu este, în general, necesară pentru grosimi tipice de perete.

Î: Care este timpul de livrare obișnuit pentru țevile ASTM A252 GR.1 ERW?

R: Dimensiuni stoc: 15-20 zile. Dimensiuni personalizate: 25-35 zile. GR.1 este de obicei disponibil mai rapid decât clasele superioare.

Î: Poate fi folosit GR.1 pentru piloni marini?

R: Nu este recomandat. Rezistența GR.1 este insuficientă pentru condiții de încărcare maritimă. Folosiți GR.3 pentru aplicații maritime.

Î: Ce finisaje de suprafață sunt disponibile?

A: Netratat (la scară de laminare), uleiat, acoperit cu negru. Galvanizarea este disponibilă, dar costă mai mult - pentru fundații ușoare, netratat sau uleiat este de obicei suficient.

Î: Ce documentație furnizați?

A: Certificat de testare la laminare (3.1), raport dimensional, listă de ambalare, factură, conosament.